خانه / جاذبه های گردشگری ارومیه / دریاچه کوه دالامپر ارومیه

دریاچه کوه دالامپر ارومیه

دریاچه کوه دالامپر ارومیه ،دریاچه دالامپر یا مام شیخ در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ارومیه و ۳۵ کیلومتری شهر اشنویه در دامنه کوه های دالامپر  قرار دارد. مام شیخ اسم یکی از اربابان منطقه بوده است، برای همین بعضی از مردمان منطقه به این دریاچه مام شیخ نیز می گویند ولی بیشتر به دریاچه کوه دالامپر مشهور می باشد. این دریاچه جزو چند دریاچه کوچکی است که در در دامنه کوه  دالامپر وجود دارند.

دریاچه کوه دالامپر ارومیه

همچنین علاوه بر دریاچه دالامپر، در این منطقه تالابی نیز وجود دارد که به آن تالاب گرد زرین می گویند.

کوه دالامپر ارتفاعی حدود ۳۵۰۰ متر دارد و در مرز مشترک بین کشورهای ایران و ترکیه و عراق قرار گرفته است.

این دریاچه سالانه میزبان گردشگران زیادی از سراسر ایران عزیزمان و حتی از کشورهای همسایه می باشد. با فرا رسیدن فصل بهار طبیعتی بهشتی اطراف این دریاچه را فرا می گیرد و منظره ای باور نکردنی را به وجود می آورد،این طبیعت بکر به دلیل آب و هوای معتدل این منطقه تا اواخر فصل تابستان ادامه دارد، پرندگان مهاجر زیادی سالانه به این دریاچه هجوم می آورند.

مسیر رسیدن به دریاچه دالامپر ارومیه

سفر به ارومیه،حرکت از جاده بند ارومیه تا رسیدن به انتهای این جاده و روستای راژان بعد حرکت به سمت منطقه مرگور و روستای دیزج عبور از هفته بازار روستای دیزج و بعد ازآن حرکت در سمت راست به طرف جاده کوه بوز سینا یا همان کوه دالامپر حرکت مکنیم البته مسیر جاده کوه بوز سینا شیب دار ولی آسفالته میباشد.

 

 

 

چشمه ها و آبشار های ارومیه

بانک مشاغل ارومیه

 

دریاچه کوه دالامپر ارومیه,دریاچه بوز سینا ارومیه,کوه بوز سینا ارومیه

,معنی بوز سینا,تالاب گرد زرین دالامپر ارومیه

,دریاچه های ارومیه

,دریاچه ارومیه,مسیر دریاچه بوز سینا ارومیه

,گردشگری در ارومیه

,کوه های ارومیه,جاذبه های گردشگری ارومیه,دیدنی های مرگور ارومیه

,کوه پیمایی در بوز سینا ارومیه,کمپین های کوه پیمایی ارومیه

,گردشگری در کوه بوز سینا ارومیه,دیدنی های کوه بوز سینا ارومیه,,,,,,,,,,,,,,,

سایت گردشگری ارومیه,بهترین سایت گردشگری ارومیه,کاملترین سایت گردشگری ارومیه,تبلیغات در ارومیه,مشاغل ارومیه,سایت توریستی ارومیه,ارومیه,مرجع گردشگری ارومیه,ارومیه توریسم,,,,,,,,,,,, جاذبه های گردشگری ارومیه,موزه های ارومیه,لیست مکان های توریستی ارومیه,لیست رستوران های ارومیه,لیست کافه سنتی های ارومیه,دیدنی های ارومیه,ارومیه توریسم مجله اینترنتی ارومیه,,,,,,,,,,, مجله اینترنتی ارومیه,لیست کافی شاپ های ارومیه,هتل های اورمیه,لیست بهترین مکان های گردشگری در ارومیه,تلفن مسافرخانه های ارومیه,آدرس مکان هی تاریخی ارومیه,لیست بهترین های شهر ارومیه,,, بهترین صنایع دستی در ارومیه,سوغاتی های ارومیه در ارومیه,لیست کبابی های مشهور در ارومیه,اسامی  عشایر ارومیه,جاذبه شناسی در ارومیه

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

غار میرداود ارومیه

  غار میرداود ارومیه نام دیگر آن هانون قارون است این غار در استان آذربایجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *