تفرجگاه بند
تفرجگاه بند

تفرجگاه بند

تفرجگاه بند

روستای سرسبز و خوش آب وهوای بند در فاصله تقریبی سه کیلومتری و در جنوب غربی شهر ارومیه  و در کوهپایه یک کوه قرار دارد.امروزه روستا بند تقریبا شکل روستایی خود را از دست داده و آن را به عنوان یک منطقه تفریحی محبوب به حساب می آورن.این روستا قدمت سه هزار ساله دارد و یکی از روستاهای قدیمی منطقه به حساب می آید.

بند یک روستای کوهپایی است و دریک منطقه کوهستانی قرار دارد و دارای مناظر دیدنی عالی است که این تفرجگاه را به جاذبه طبیعی برای شهرستان ارومیه تبدیل کرده رود شهر چای از وسط این روستا میگذرد  و همچنین سد شهرچایی که یکی از زیباترین  سدهای ایران می باشد درغرب این روستا قرار دارد و به زیبایی مناظر این منطقه می افزاید. از روستاهای اطراف تفرجگاه میتوان به روستا میر آباد در شمال آن و همچنین روستاهای نوشان سفلی ونوشان علیا درغرب و روستا شملکان در جنوب تفرجگاه اشاره کرد.

پیشرفت ساخت وساز در جنوب شهر ارومیه باعث شده که فاصله شهر ارومیه از تفرجگاه بند بسیار کم شود و همین امر سبب شده که مردم به این مکان تفریحی گرایش بیشتری داشته باشند.

مردم روستای بند اغلب کرد زبان هستند و شغل اصلی آن ها زراعت ودامداری است اما در طی سال های اخیر به دلیل افزایش گردشگران و مسافران در این منطقه،تعداد زیادی ازاین روستایان برای ارائه ای خدمادت به این گردشگرا ن تغییر شغل داده وهمین امر سبب شده که رستوران ها وغذا خوری های و کبابی های مختلف در تفرجگاه بند ساخته شوند که هم اکنون در میان مردم شهر ارومیه بسیار محبوب هستند.تفرجگاه بند مکان مناسبی برای مسافرانی است که به امید دیدن مناظر و لذت بردن از آن به شهر ارومیه سفر میکنند و شاید همین دلیل مناسبی باشد که در ماه های نوروز و ایام تعطیلات  تفرجگاه میزبان مسافران زیادی از بسیاری از استان های دیگر است.

از جاذبه های فرهنگی و رسوم روستای بند میتوان به مراسم چهارشنبه سوری و شب یلدا و عید نورز اشاره کرد.که امروزه باپیشرفت این روستا و تغیرات فرهنگی جوامع آداب و رسوم وحتی فرهنگ این منطقه نیز دست خوش تغیرات شده است.

تفرجگاه بند ارومیه,دیدنیهای ارومیه,جاذبه های گردشگری ارومیه,ارومیه توریسم,ارومیه گردی,ارومیه,شهر ارومیه,ارومیه توریسم,جاده بند ارومیه,خیایبان جام جم ارومیه,,,,,,,,

 

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

غار میرداود ارومیه

  غار میرداود ارومیه نام دیگر آن هانون قارون است این غار در استان آذربایجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *