خانه / جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها / تالاب ناور چالدران آذربایجان غری

تالاب ناور چالدران آذربایجان غری

تالاب ناور چالدران آذربایجان غری

تالاب زیبای ناور شهرستان چالدران

شهرستان چالدران در شمال غربی استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. این شهر به دلیل داشتن هوای بسیار سرد در زمستان و هوای خنک در تابستان یکی از مناطق گردشگری استان به حساب می آید، زیستگاهای آبی شهرستان چالدران سالانه پذیرای بیش از ۱۰ هزار پرنده مهاجر می باشد. شهرستان چالدران داری ۶ تالاب می باشد که چهار تالاب آن دائمی و دو تالاب آن فصلی هستند، این تالاب ها شامل، تالاب زیبای ناور، تالاب پیراحمد کندی، تالاب خانگ، تالاب گرروگل (قروگل)، تالاب زاویه سفلی و تالاب سد بارون میباشند.

هر ساله در اوائل فصل بهار پرندگان مهاجر زیادی به ویژه گونه نادر، درنای خاکستری به این تالاب ها مهاجرت می کنند، اما تعداد پرندگان مهاجر در تالاب ناور و پیراحمد کندی بیشتر از سایر تالاب های منطقه می باشد، زیرا تالاب ناور و پیراحمد کندی در منطقه مرزی و شکار ممنوع قرار گرفتند و پرندگان می توانند مدت زمان بیشتری را برای استراحت و بازیابی توان و انرژی در این تالاب بگذرانند.

تالاب ناور چالدران هر ساله میزبان پرندگانی چون درنای خاکستری، غازها، اردک ها، حواصیل، فلامینگو، پلیکان، چنگر و آنقوت است.

تالاب ناور چالدران جزو ۳۰ تالاب ثبت شده آذربایجان غربی در فهرست تالاب های کشور است که مقدمات ثبت آن در فهرست تالابهای بین المللی هم در حال فراهم شدن است. وسعت تالابهای شهرستان چالدران یک هزار هکتار بوده که با پر آب شدن آنها به طبیعت شهر چالدران زیبایی خاص و چشمگیری بخشیده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تالاب ناور شهرستان چالدران, تالابهای شهرستان چالدران, تالاب ناور استان آذربایجان غربی, تالاب ناور, مناطق طبیعی و گردشگری شهرستان چالدران, انواع پرندگان مهاجر تالاب ناور چالدران, تالاب ناور و پیراحمد کندی , chaldoran Wetland, chalderan Wetland ,منطقه حفاظت شده ناور چالدران,

 

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

آبشار شر شر عرب دیزجی

آبشار شر شر عرب دیزجی توریستی, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها آبشار عرب دیزجی یا آبشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟