خانه / جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها / فرودگاه امام خمینی خوی khoy airport

فرودگاه امام خمینی خوی khoy airport

فرودگاه امام خمینی خوی khoy airport

khoy-airport

فرودگاه امام خمینی خوی

khoy airport

فرودگاه شهرستان خوی

عملیات اجرایی ساخت فرودگاه خوی در سال ۱۳۷۲ آغاز شد و به دست مهندس احمد خرم وزیر راه و ترابری دولت خاتمی در سال ۱۳۸۳ افتتاح گردید.

فرودگاه خوی دومین فرودگاه استان آذربایجان غربی است، مساحت ساختمانهای احداث شده شامل سالن اصلی ترمینال، سالن ورودی و خروجی، سالن تشریفات، ساختمان اداری و ساختمان عملیات و برج مراقبت به ارتفاع ۴۱ متر و مساحت بالغ بر  ۳۷۰۰ متر مربع میباشد.

فرودگاه خوی دارای باند پروازی به شماره های ۱۵ و ۳۳ به طول ۲۸۵۰ متر و عرض ۴۵ متر، به علاوه ۱۵۰۰۰ متر مربع مساحت اپرون فرودگاه (پارکینگ وسایل پرنده) و پذیرای توقف سه فروند هواپیمای توپولف- فوکر ۱۰۰۲۸، ۵۰٬۷۳۷، بی‌ای‌ئی ۱۴۶، سوخو سوپرجت ۱۰۰ و… به ابعاد ۳۳*۱۶۵ متر می‌باشد.

از ویژگی های مهم این فرودگاه هم مرز بودن با کشور ترکیه شهر وان و داشتن گذرگاه مرزی خوی به عنوان دروازه توسعه شمال استان در جابجایی هوایی مسافر، توریست، هنرمندان، بازرگانان، مهندسان و صنعتگران، اساتید دانشگاه و دانشجویان و… می توان نام برد.

مختصات جغرافیایی N382520  و E0445836  به فاصله ۱۰٫۸ NM و SE از شهرستان خوی بوده و ۳۹۸۱ پا ارتفاع از سطح دریا دارد.

برنامه‌های هوایی فرودگاه خوی روزهای شنبه و یکشنبه از تهران به خوی ساعت ۰۶:۱۰ و از خوی به تهران ۰۸:۱۰ صبح و چهارشنبه‌ها عصر ساعت ۱۶:۱۰ از تهران به خوی و ۱۸:۱۰ از خوی به تهران می‌باشد.

برنامه‌های آینده فرودگاه خوی شامل: راه اندازی پرواز خوی مشهد – خوی شهر وان ترکیه- خوی نجف و کربلا و برعکس و همچنین پروازهای تور گردشگری می‌شود.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۶۶ نشست و برخواست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۱۰٬۳۷۲ کیلوگرم بار و ۷۶٬۵۲۸ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

لیست جاذبه های گردشگری خوی (کلیک کنید)

 

 

فرودگاه شهرستان خوی، دومین فرودگاه استان آذربایجان غربی، فرودگاه مرزی خوی، برنامه هوایی فرودگاه خوی khoy.airport.ir,، khoy airport،

 

 

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

آبشار شر شر عرب دیزجی

آبشار شر شر عرب دیزجی توریستی, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها آبشار عرب دیزجی یا آبشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *