خانه / جاذبه های گردشگری ارومیه / پیست اسکی خوشاکو ارومیه
پیست اسکی خوشاکو ارومیه
پیست اسکی خوشاکو ارومیه

پیست اسکی خوشاکو ارومیه

پیست اسکی خوشاکو ارومیه

استان آذربایجان غربی در جای جای خود جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که گردشگران و مسافران زیادی را از همه جای ایران و دیگر کشور ها به طرف خود می کشاند.به دلیل آب و هوای خنک این استان در فصل های گرم سال همواره این جاذبه های طبیعی مملو از طبیعت دوستان و مهمانان می باشد. اما شهر ارومیه در زمستان هم زیبایی های خودش را دارد.

یکی از جاذبه های گردشگری فصل زمستان شهر ارومیه پیست اسکی خوشاکو می باشد. این پیست اسکی که در منطقه ترگور شهرستان ارومیه قرار دارد در روستایی به همین نام یک پیست اسکی زیر نظر وزارت ورزش آماده خدمت رسانی به اهالی منطقه و گردشگران می باشد.تجهیزات ابتدایی این پیست اسکی و همچنین تیوب سواری در روزهای برفی و جشنواره بازیهای زمستانی که چندین سال است به همت مسئولین و اهالی این منطقه زمستانی زیبا را برای اهالی و گردشگران فراهم کرده اند.

برای رسیدن به این پیست اسکی از شهر ارومیه دو مسیر وجود دارد

مسیر شماره 1:

پل قویون-روستای بند -سد شهرچای-سه راه راژان به سمت راست-شهر سیلوانا-روستای برده سور- روستای کای -سربالایی را که تمام کردیم یک سه راهی است که به سمت چپ می رویم

مسیر شماره 2:

پل مدرس(فلکه مدرس سابق)- بلوار استاد شهریار را -خیابان حججی(جاده انهر)روستای لور بالاجوق-روستای کلهر- روستای تالین-سه راه چهارده شهید به سمت چپ می رویم و از همانجا اگر دقت کنید از دور پیست اسکر را می بینید.

پیشنهاد ما به گردشگران این است که یک مسیر را برای رفت و مسیر دیگر را برای برگشت انتخاب کنند تا از جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر لذت ببرند.

نکته:مسیر شماره یک معمولا در روزهای تعطیل پنجشنبه و جمعه در مسیر بند بسیار پر ترافیکتر می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روستای خوشاکو,پیست اسکی خوشاکوارومیه,پیست اسکی در ارومیه,جاذبه های گردشگری ارومیه,جاذبه های تفریحی ارومیه,ارومیه گردی,گردشگری ارومیه,ارومیه کجا بریم,تیوب سواری,اورمیه,دیدنیهای ارومیه,روستاهای ارومیه,,,,,,,,,

 

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

غار میرداود ارومیه

  غار میرداود ارومیه نام دیگر آن هانون قارون است این غار در استان آذربایجان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *