خانه / جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها / معرفی جاذبه های گردشگری اشنویه

معرفی جاذبه های گردشگری اشنویه

معرفی جاذبه های گردشگری اشنویه

معرفی جاذبه های گردشگری اشنویه

شهر اشنویه مرکز شهرستان اشنویه یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی می باشد که در فاصله ۷۰ کیلومتری ارومیه قرار دارد و در جنوب غربی استان قرار دارد. شهرستان  اشنویه بالای هفتادهزار نفر جمعیت دارد.

اشنویه به دلیل داشتن طبیعت سرسبز و مناظر زیبا در کنار روخانه های خروشان همیشه مورد توجه گردشگران بوده و هر ساله تعداد افراد زیادی از سارسر کشور برای دیدن جاذبه های گردشگری شهر اشنویه به این شهر سفر می کنند.برای همین برخود واجب دانستیم برای راحتی گردشگران و همچنین معرفی این شهر زیبا جاذبه های گردشگری این شهر را به طور مختصر معرفی و در ادامه به معرفی تکمیلی هریک از این جاذبه ها خواهیم پرداخت.

منطقه گلاز و چل آش:

منطقه سرسبز و دیدنی گلاز و چل آش(چل آش به زبان کردی می باشد و به معنی چهل آسیاب می باشد) در ۱۶ کیلومتر شمالغرب شهر اشنویه قرار دارد. برای رفتن به این منطقه سرسبز و زیبا با عبور از پارک جنگلی قلاتوک که در غرب شهر اشنویه قرار دارد به این منطقه می رسید.

روستای بیمضرته:

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری اشنویه طبیعت زیبای روستای بیمضرته(در برخی منابع  بیمزرت نوشته شده است) می باشد که گردشگران زیادی را به طرف خود می کشاند این روستا در هفت کیلومتری جنوب غربی اشنویه قرار دارد.

جنگل میر آوا:

روستای  میرآباد(میرآوا) در مجاورت رودخانه گادر و در غرب شهرستان اشنویه قرار دارد و تابع بخش نالوس می باشد. این روستا  در فاصله دوازده کیلومتری شهر پیرانشهر قرار دارد. برای رفتن به این روستا از جاده تشنویه-پیرانشهر حرکت می کنیم و بعد از عبور پل معرف به”پل پوش آوا(پوش آباد)” در سمت راست یک جاده خاکی وجود دارد که پس از عبور از روستای هق به روستای میرآوا می رسیم .جنگل روستای میرآوا جنگلی نیمه انبوه از درختان زالزالک ، سیب وحشی ، آلو ، نسترن و… می باشد.

 

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

آبشار شر شر عرب دیزجی

آبشار شر شر عرب دیزجی توریستی, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها آبشار عرب دیزجی یا آبشار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *