جاذبه های گردشگری رامسر

جاذبه های گردشگری رامسر

tourist-attractions-ramsar

جاذبه های گردشگری رامسر

شهر رامسر، شهری رویایی با چشم‌اندازی مسحور‌کننده و طبیعتی مثال‌زدنی می باشد که در شمال کشور و در غرب استان مازندران ولقع شده است. این شهر مملو از جاذبه‌های زیبا و کم‌نظیر طبیعی و گردشگری است و همین امر از محبوبیت آن در بین گردشگران حکایت می‌کند. اگر قصد دارید به این نقطه از کشور سفر کنیدپیشنهاد می کنیم از مکانهای زیر حتما دیدن کنید:

روستای جواهرده

روستای جواهرده، یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در شهر رامسر است که به دلیل زیبایی‌های طبیعی، یکی از محبوب‌ترین نواحی توریستی استان مازنداران محسوب می‌شود.

قلعه مارکوه

در شهر رامسر، شهر کتالم و در جاده‌ی تلارسر، قلعه‌ای زیبا و کهن به قدمت دوران پس از اسلام وجود دارد که به قلعه مارکوه شهرت یافته و یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان رامسر محسوب می‌شود.

 

تله کابین رامسر

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهرستان رامسر، تله‌کابین این شهر است که در ۵ کیلومتری غرب رامسر و در نزدیکی شهر چابکسر، قرار دارد و به عنوان بزرگ‌ترین تله‌کابین کشور محسوب می‌شود.

کاخ مرمر رامسر (موزه تماشاگه خزر)

کاخ مرمر رامسر، عمارتی قدیمی، متعلق به دوران پهلوی اول است که در سال ۱۳۱۶ هجری قمری در باغی زیبا احداث شد. سازندگان این بنای تاریخی، آن را با معماری به سبک معماری بناهای اروپایی ساخته و آن را با گچبری‌های زیبا، مجسمه‌های سنگی و اشیا قدیمی و ارزشمند، تزیین کرده‌‌اند.

بوستان جنگلی صفارود

در کیلومتر ۹ مسیر روستای جواهرده شهرستان رامسر، پارکی جنگلی با چشم‌اندازی بسیار زیبا وجود دارد که به بوستان جنگلی صفارود شهرت یافته است.

منطقه ییلاقی گرسماسر

یکی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهرستان رامسر، منطقه‌ی ییلاقی گرسماسر است که در مسیر رامسر به کتالم قرار گرفته است.

آب گرم سادات محله

از دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی در شهرستان رامسر، چشمه‌های آب گرم این شهرستان است که به دلیل وجود املاح معدنی در سراسر کشور معروف و شهره است.

مسجد میرزا عبدالباقی خان

در کنار جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی و ارزشمندی در شهرستان رامسر قرار دارد که به دلیل قدمت تاریخی و معماری بنا، از ارزش والایی برخوردار است.

جنگل دالخانی (جنگل دالیخانی)

در روستای دالخانی، یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان رامسر، جنگلی زیبا و نیمه کوهستانی قرار دارد که به جنگل دالخانی شهرت یافته است.

غار یاغی لوکا

در شمال غربی شهرستان رامسر، پدیده‌ای طبیعی قرار دارد که از آن به نام غار یاغی لوکا یاد می‌شود. در گویش محلی لوکا به معنای سوراخ است. این غار دارای دهانه‌ای حدود ۳ متر است.

غار گرگر لوکا

یکی دیگر از غارهای زیبا و منحصربه‌فرد شهرستان رامسر، غار گرگر لوکا است که در شمال این شهرستان قرار دارد. این جاذبه‌ی طبیعی، دارای شیبی بسیار تند بوده و در مسیری بسیار سخت و در بسیاری نقاط، صعب‌العبور که در ارتفاعات کوه ایلمیلی است، قرار دارد.

سد میجران

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری شهرستان رامسر، سدی خاکی به نام میجران است که در ۲۰ کیلومتری این شهرستان و روی رودخانه‌ی نسارود، ساخته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tourist Attractions Ramsar,جاذبه های گردشگری رامسر,رامسر کجا بریم,سفر به رامسر,دیدنیهای رامسر,جاهای دیدنی رامسر,تله کابین رامسر,گردشگری رامسر,رامسر,شهر رامسر,مکانهای دیدنی رامسر,مناطق دیدنی رامسر,سد میجران,غار گرگر لوکا,غار یاغی لوکا,جنگل دالخانی,مسجد میرزا عبدالباقی خان رامسر,آب گرم سادات محله رامسر,منطقه ییلاقی گرسماسر رامسر,بوستان جنگلی صفارود رامسر,کاخ مرمر رامسر ,موزه تماشاگه خزر رامسر,قلعه مارکوه رامسر,روستای جواهرده رامسر,

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

تخت سلیمان

تخت سلیمان توریستی, جاذبه های تاریخی و مذهبی سایر شهرستانها, جاذبه های طبیعی سایر شهرستانها مجموعه بناهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *