خانه / جاذبه های گردشگری مهاباد / غار سهولان مهاباد
غار سهولان مهاباد
غار سهولان مهاباد

غار سهولان مهاباد

غار سهولان

غار سهولان مهاباد یکی از جاذبه های طبیعی معروف استان آذربایجان غربی می باشد که در مهاباد واقع شده است و فاصله ان با شهر ارومیه کمی بیشتر از۲ ساعت می باشد معنی کلمه سهولان در زبان کردی یخبندان است و البته اهالی آنجا به آن کونه کوتر که در زبان فارسی لانه کوتر است نیز میگویند البته این اسم چندان هم بی دلیل نیست زیرا انجا پر است از کبوتران زیبا.

عمق این دریاچه حدود ۵۰ متر و میانگین همه آن به ۲۰ متر میرسد. این غار قدمت تاریخی حدود ۷۰ میلیون سال دارد اما آنرا تقریبا ۱۰۰ سال پیش کشف کرده اند . روی دیوارهای این غار قندیلهایی به شکلهای گونان دیده میشوند مثل خوشه انگور و پای فیل و خیلی چیزهای دیگر.

پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر به آذربایجان غربی و مهاباد و ارومیه را دارید حتما از این غار طبیعی دیدن کنید و لذت برید.این غار دو دریچه دارد که هر کدام چندین پله می باشد تا به درون غار آبی می رسند. از یکی از دریچه ها برای ورود گردشگران و از دریچه دیگر برای خروج گردشگران استفاده می شود.

این غار آبی همواره مملو از گردشگران ایرانی و خارجی می باشند که از این غار طبیعی دیدن می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

جاذبه های طبیعی مهاباد,غارهای طبیعی استان آذربایجان غربی,گردشگری مهاباد,گردشگری ارومیه,ارومیه گردی,غار آبی سهولان,غار آبی سهولان مهاباد,غارهای مهاباد,مهاباد,دیدنیهای آذربایجان غربی,گردشگری آذربایجان غربی,,,,,,,,,,,,,,,

درباره ی modirut

مطلب پیشنهادی

جغرافیای طبیعی و اقلیم استان آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی یکی از مناطق کوهستانی کشور است و توپوگرافی متنوع و گسترده ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *